Krakow Film Klaster

Centrum Animacji w Krakowie skupia profesjonalistów i młodych twórców działających w obszarze animacji. Celem Centrum jest współpraca z artystami i osobami kreatywnymi zajmującymi się animacją przez:

  • oryginalne i ambitne projekty filmowe
  • projekty łączące animację z innymi gatunkami filmowymi
  • wydarzenia branżowe, szkolenia i warsztaty

Oferta

Produkcja filmowa

  • Filmy autorskie, debiuty, projekty intermedialne, koprodukcje
  • Animowane czołówki, spoty, motion design, we wszystkich technikach animacji
  • Studio dźwiękowe

Wsparcie etapów produkcji

  • Storyboardy, moodboardy do filmów animowanych, fabularnych, gier, itd.
  • Projektowanie postaci, dekoracji, compositing, postprodukcja
  • Blue box, Motion Capture, Render Farm

Napisz w sprawie szczegółowej oferty: animacja@film.krakow.pl

Twórcy Centrum Animacji w Krakowie

Producent, reżyser filmów animowanych, autor projektów multimedialnych łączących m.in. animację z muzyką współczesną. Jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Robert Sowa kieruje Pracownią Filmu Animowanego ASP w Krakowie
Dyrektor artystyczny Robert Sowa
Producentka filmowa. W 2003 roku założyła studio filmowe Barton Film, realizując projekty filmów dokumentalnych i fabularnych jako główny producent lub producent wykonawczy. W 2015 roku założyła Krakow Fiml Klaster – koordynatora Centrum Animacji. W 2016 roku zainicjowała program Małopolskie Studio Debiutów (Małopolskie Studio Debiutowe), wspierające młodych twórców filmowych w ich debiutach filmowych.
Dyrektor zarządzająca Aneta Zagórska
Reżyser filmów animowanych, autor projektów wystawienniczych, łączących animację, grafikę i fotografię. Producent i organizator wydarzeń filmowych w dziedzinie filmu animowanego. Wieloletni pedagog, doktor sztuki, wykładowca w Pracowni Filmu Animowanego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
PRODUCENT – KIEROWNIK DZIAŁU PRODUKCJI ANIMACJI Wojtek Sobczyk
Reżyserka filmów animowanych, eksperymentuje na płaszczyźnie technik malarskich, komputerowych oraz graficznych. Obecnie współpracuje z zespołem  pedagogów Pracowni Filmu Animowanego ASP  w Krakowie , wspierając produkcję filmów młodych twórców.
PRODUCENT – KIEROWNIK DZIAŁU ROZWOJU PROJEKTÓW Ewa Grzesiak

Animatorzy

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obroniła dyplom magisterki w Pracowni Filmu Animowanego. Pracuje głównie jako animatorka, ilustratorka oraz tworzy krótkie formy komiksowe
Banasińska Weronika www vimeo
Urodzona w 1993 r. w Krakowie, swój dyplom zrealizowała w Pracowni Filmu Animowanego ASP w Krakowie. Laureatka konkursów międzynarodowych, stypendiów artystycznych i festiwali filmowych. Zajmuje się ilustracją i filmem animowanym.
Bożek Betina vimeo showreel Instagram
Róża Duda (1993) Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w ramach stypendiów studiowała również na Universität für angewandte Kunst w Wiedniu oraz na Zürcher Hochschule der Künste. W swojej twórczości znajduje się na pograniczu sztuk wizualnych oraz kina. Róża Duda i Michał Soja tworzą duet artystyczny od 2017 roku.
Duda Róża www
A graduate of the Academy of Fine Arts. Jan Matejko in Krakow. She defended a diploma in painting entitled „Step in the Left” under the guidance of prof. Adam Brincken, the annex from the drawing was made under the guidance of prof. Piotr Korzeniowski’s Academy of Fine Arts, made an animation annex under the direction of Dr. Robert Sowa. Her artistic fields include painting, 2D animation, drawing, mural art, comics, and illustration.
Paulina Jaklik www instagram
Wielokrotnie nagradzany reżyser i animator. W pracach nawiązuje do filmów, muzyki i kultury masowej drugiej połowy XX wieku. Na przestrzeni lat współpracował z wieloma zagranicznymi markami i wytwórniami realizując liczne filmy i wideoklipy.
Kabat Piotr www vimeo instagram
Paweł Kamykowski zajmuje się animacją 2D, motion designem, VFX i edycją video. Wolnej chwili pracuje jako QA software tester. Swoje doświadczenie z branży IT przekłada na prac w filmie.
Kamykowski Paweł vimeo showreel
Born in 1992 in Cracow. He is a graduate of the Academy of Fine Arts in Cracow on the graphic arts faculty. He deals with documentary film, stop motion animation, and photography. He participated among other things in 58th Krakow Film Festival and 41th CINANIMA Animated film festival Espinho, Portugal.
Igor Kawecki www vimeo
Alicja Kot urodzona w 1992r. w Krakowie. Ukończyła Wydział Form Przemysłowych i Wydział Grafiki z dyplomem w Pracowni Filmu Animowanego Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejko w Krakowie. Zajmuje się filmem, malarstwem i grafiką artystyczną.
Kot Alicja www vimeo instagram
Zajmuje się głównie animacją, filmem i video artem. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w KASK, Gent.
Naumenko Anastazja www instagram
Julia Płoch, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, jest rysowniczką, animatorką oraz ilustratorką. Tworzy filmy animowane oraz krótkie formy komiksowe, w antologiach (Klub zin, Brudno, Mydło, Ciut) oraz online (Vice.com Korporacja Ha!Art). Jej autorki komiks „An eye for an eye” został wydany w 2018 roku przez wydawnictwo Klub.
Płoch Julia www vimeo instagram
Michał Soja (1994) jest artystą multimedialnym posługującym się animacją i filmem, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, studiował również na Zürcher Hochschule der Künste i Akademie der Bildenden Künste München.
Soja Michał www
Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w Pracowni Animacji. Reżyser i twórca filmów animowanych – współpracował przy realizacji wielu projektów autorskich i wideoklipów, między innymi: „Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż” Jerzego Kuci, „Będziesz legendą człowieku” Marcina Koszałki czy „Czarodziejska góra” Ancii Damian. W działaniach wykorzystuje różnorodne techniki z obszaru grafiki i filmu: animację rysunkową, animację 3D oraz narzędzia programistyczne wspomagające motion graphics i rigowanie postaci.
Świda Przemek showreel
Grafik – animator, absolwent Pracowni Filmu Animowanego krakowskiej ASP. Specjalizuje się w projektowaniu projekcji scenograficznych, mappingu i motion designie. Zajmuje się również projektowaniem  doświadczeń VR.
Weremiuk Paweł www
Łukasz Wiśniewski, art director i koncept artysta specjalizujący sie w animacji, vfx, motion graphics. Absolwent krakowskiej ASP. Współpracuje z wieloma firmami z branży postprodukcji, reklamy, gier komputerowych. Zagorzały wielbiciel przygody w obrazie.
Wiśniewski Łukasz www
Artysta audiowizualny, absolwent Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjalizuje się w animacji, fotografii i filmie. Wychował się na wsi, w swojej twórczości łączy doświadczenie z pracy na roli z wiedzą naukową i najnowszymi technologiami. Czynnie wspierał koła naukowe zajmujące się konstruowaniem cyborga i badaniem przestrzeni kosmicznej. Zwycięzca, finalista i uczestnik kilkudziesięciu międzynarodowych festiwali,  konkursów i wystaw (m.in. Sony, Adobe, Nikon, Smithsonian). Stypendysta Sapere Auso, Stypendium Ministra i Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.
Żądło Adam www vimeo instagram behance